Dokumenty w transporcie kolejowym

Transport kolejowy dokumenty

W organizacjach zajmujących się transportem kolejowym, niezbędne jest opracowanie właściwych dokumentów. Są one potrzebne na każdym etapie realizacji usługi — załadunku, zarządzania, kontrolowania oraz rozładunku. Ponadto zawierają najważniejsze informacje na temat przesyłki, dane nadawcy, odbiorcy i przewoźnika.

Zajmujemy się spedycją na rynku międzynarodowym, dostarczając ładunki o różnych gabarytach na trasie Polska — Chiny. W tym celu korzystamy z kilku środków przewozu, w tym z transportu kolejowego. Opracowanie oraz wypełnienie dokumentacji, to jeden z elementów świadczonej usługi. Powierzając nam swój transport, otrzymujesz gwarancję bezpieczeństwa, terminowości oraz komplet niezbędnych dokumentów.

List przewozowy w transporcie kolejowym

List przewozowy określa warunki realizowanej usługi transportu kolejowego. Przygotowanie kompletnej i rzetelnej dokumentacji leży w gestii zarówno nadawcy, jak i przewoźnika. To od niej zależy sprawność realizowanej spedycji, dlatego warto unikać błędów.

List przewozowy w transporcie kolejowym składa się z kilku elementów, do których zaliczamy:

  • oryginał — przeznaczony dla odbiorcy,
  • cedułę przewozową wraz z poświadczeniem odbioru — to dowód na to, że umowa o transport kolejowy międzynarodowy została zawarta i zrealizowana. Jest podstawą do przeprowadzenia rozliczenia między poszczególnymi zarządami kolei,
  • pierwopis ceduły — zostaje w stacji nadania,
  • duplikat listu przewozowego — jest dowodem, że przesyłka została wysłana oraz stanowi podstawę do realizacji obowiązku zapłaty.

Każdy z powyższych dokumentów możemy przygotować w języku polskim, angielskim, niemieckim lub francuskim.

Co zawierają dokumenty w transporcie kolejowym?

Dokumenty w transporcie kolejowym - podpisywanie dokumentu

PMLOG opracowuje listy przewozowe w transporcie kolejowym, dbając o ich przejrzystość oraz zgodność z obowiązującymi procedurami. Informacje, jakie muszą się w nich znaleźć, to przede wszystkim:

  • dane dotyczące nadawcy przesyłki,
  • dane odbiorcy,
  • informacje o przewoźniku, który dostarcza przesyłkę,
  • informacje na temat przedmiotu transportu kolejowego — dokumenty opisują liczbę sztuk, masę, sposób pakowania i oznaczenia,
  • dane na temat ładunku wymagającego specjalnego traktowania.

W przypadku przewozu organizowanego do krajów Dalekiego Wschodu, w tym również do Chin, sporządzamy list przewozowy w transporcie kolejowym SMGS. Jest to tzw. Umowa o Międzynarodowej Kolejowej Komunikacji Towarowej. To jedna z form, która stanowi dowód, że umowa między nadawcą a przewoźnikiem została zawarta.

Zapraszamy do współpracy z PMLOG. Jeżeli masz do nadania przesyłkę międzynarodową, a krajem odbiorcy są Chiny — skontaktuj się z naszymi specjalistami. Obsługujemy ponad 10 tamtejszych terminali intermodalnych, w tym w Chengdu, Wuhan oraz Hefei.

List przewozowy w transporcie kolejowym

Zaplanujemy dla Ciebie tranzyt w konkurencyjnej cenie oraz szybką realizacją usługi. Zajmiemy się też zebraniem i przygotowaniem dokumentów. Skomplikowane procedury stanową jeden z najtrudniejszych etapów organizacji transportu kolejowego. My zajmujemy się tym dla Państwa w sposób kompleksowy.