zamów transport kolejowy z chin do Polski

zamów transport kolejowy z chin

DROBNICA (LCL)

TOWAR PEŁNO-KONTENEROWY (FCL)

SPRZEDAŻ KONTENERÓW

WYKWALIFIKOWANI AGENCI

Swoją przewagę zawdzięczamy wieloletniej współpracy z doświadczonymi agentami

z Chin, specjalizującymi się we wszelkich procedurach zarówno importu,

jak i eksportu.


ŚLEDZENIE PRZESYŁEK

Informacje o statusie Twojej przesyłki są

dla Ciebie dostępne na każdym etapie

transportu. Oszacuj realny czas

dostawy oraz monitoruj swój towar

w czasie rzeczywistym.

 

WYSOKA JAKOŚĆ OBSŁUGI

Nasi eksperci pomogą Ci w doborze odpowiednich dokumentów niezbędnych

do odprawy celnej, zorganizują odprawę na życzenie oraz udzielą Ci wszelkich

niezbędnych informacji.


Transport Kolejowy z Chin


alternatywa jakiej poszukujesz

PMLOG to ekspert w badaniu i ocenie potrzeb klientów zainteresowanych eksportem i importem między Europą,

a Chinami. Specjalizujemy się w przewozie towarów drobnicowych (LCL) oraz pełno-kontenerowych (FCL).

 

Naszą pracę charakteryzuje dbałość o najmniejsze szczegóły zarówno w kontekście obsługi klientów, ceny oferowanych usług, jak i przewidywanego czasu transportu. 

 

Oferujemy przewozy towarów realizowane za pomocą transportu kolejowego z Chin, wykorzystującego kontenery w systemie door-to-door. Dzięki temu każde rozwiązanie jest dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

 

Nasza oferta to doskonała alternatywa dla czasochłonnego transportu morskiego oraz kosztownego transportu lotniczego.

zasięg działania

dla nas nie ma rzeczy niemożliwych

Organizujemy transport z niemal każdego miejsca w Chinach. Jednocześnie gwarantujemy realizację zgodną z lokalnymi procedurami. 

 

W naszej ofercie można znaleźć usługi z ponad 10 terminali intermodalnych znajdujących się w Chinach m.in. Chengdu, Wuhan, Hefei oraz w Europie m.in. Łódź, Małaszewicze, Poznań.

 

Dbając o Państwa komfort oraz najwyższą jakość usług, oferujmy połączenia transportu kolejowego łącząc z transportem drogowym. Oznacza to, że dzięki procedurom tranzytowym, możemy z łatwością przekazać przesyłkę do firm znajdujących się również poza granicami kraju.

 

Sprawdź ofertę konstatując się z nami!

 

Przydatne pojęcia

pojęcia, które ułatwią Ci procedurę

importu oraz eksportu

INCOTERMS FOB / EXW

FOB - Free on Board (port załadunku) warunki określają, iż sprzedający towar dopełnia obowiązków związanych z dostarczeniem towaru przewoźnikowi oraz jego odprawy. Warunki są najczęściej wybierane do transportu kolejowego oraz morskiego.


Obowiązki określone w formule określają regulację przepływu informacji oraz spisania wszelkich umów w celu nieprzewidzianych okoliczności.

Należy pamiętać jednak, iż warunki FOB nie określają prawa własności oraz wymogi ubezpieczenia towaru.


EXW - Ex Works (miejsce załadunku) najczęściej wybierane warunki określające minimum odpowiedzialności sprzedającego, ponieważ odpowiedzialność w większej mierze leży po stronie kupującego.


Kupujący towar jest odpowiedzialny za cały proces transportowy wraz z odprawą do momentu dostarczenia wskazane miejsce.

 

 

NUMER EORI

Numer EORI - Wspólnotowy System Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych (ang. Economic Operators’ Registration and Identification – w skrócie EORI).


Każda firma zajmująca się importem towarów z Chin oraz dokonująca operacji w obszarze celnym jest zobowiązana do rejestracji numeru zaczynając od założenia konta na stronie internetowej puesc.mf.gov.pl oraz następnie wypełniając wniosek wraz z dokumentami dotyczącymi KRS/EIDG, NIP, REGON).


Nadanie numeru EORI jest bezpłatne, ale obowiązkowe dla firm mających plan dokonywania importu z obszaru Chin.WIELKOŚĆ CBM

Wielkość CBM - Wielość określana m3 stosowana do pomiaru objętości ładunków np. w kontenerze.

NALEŻNOŚCI DLA URZĘDU

Należności celne i podatkowe - Należności wyliczane oraz przedstawiane są za pośrednictwem agencji celnej zajmującej się odprawą towaru spoza granic Unii Europejskiej.

Podstawą opodatkowania jest wartość celna powiększona o należne cło. W przypadku podatku akcyzowego wartość celna powiększona o należne cło i podatek akcyzowy.


Należności celne pobierane są przez urząd kraju importu towaru. Wysokość należności jest zależna od: wartości celnej, pochodzenia towaru, klasyfikacji taryfowej. Składa się na nią wartość ubezpieczenia, cena transportu oraz wysokość faktury za towar.


Po dokonanej odprawie, należności celno-podatkowe uiszczane są przez agencje celną zajmującą się odprawą, która następnie wystawia notę bezpośrednio na klienta sprowadzającego towar. Zwolnienie towaru następuje po odprawie oraz uiszczeniu opłaty za towar.

LICENCJA EKSPORTOWA

Licencja eksportowa - dokument wydawany przez Ministerstwo Handlu pozwalający na dokonanie procedury eksportu z obszaru Chin do kraju przeznaczenia. Dokument mogą posiadać załadowcy jednak w praktyce zdarzają się sytuacje, w których licencje wypożyczane są przez spedycje organizujące transport.


Brak posiadania lub wykupienia licencji uniemożliwia importerom procedurę dokonania transportu.

 

 

 

 

Wyceń transport kolejowy

Wielkość ładunku*
towar drobnicowy
kontener 40HC
Objętość [m3]*
Waga [kg]*
Adres podjęcia*wpowadź adres podjęcia
Adres rozładunku*wprowadź adres rozładunku
E-mail *
WYCEŃ TRANSPORT