Transport kontenerowy z Chin

Transport kolejowy kontenerów - transport pociągiem z Chin

Image

Rozwijający się import oraz eksport między Europą a Azją sprawia, że przedsiębiorcy szukają różnych opcji transportu kontenerowego z Chin. Jednym z najchętniej wybieranych sposobów dostarczania towarów jest kolej. Połączenia, w ramach wdrażanego właśnie projektu Nowego Szlaku Jedwabnego, są organizowane bezpośrednio do najważniejszych terminali intermodalnych. Nasza firma obsługuje aż 10 z tych największych i najpopularniejszych!

Jeżeli chcesz wysłać drobnicę z Hefei, Wuhan, Chengu i innych miast chińskich to kontener kolejowy będzie najlepszym wyborem. Podczas transportu kolejowego nie ulegnie uszkodzeniu, a jego zawartość zachowa odpowiednią jakość pomimo stosunkowo długiej podróży. Czas dostarczenia przesyłki — w zależności od wybranej trasy — wynosi od 10 do 16 dni.

Zlecając nam transport kolejowy kontenerów, możesz liczyć na to, że usługa zostanie zrealizowana sprawnie, w ustalonym terminie i z zachowaniem wszystkich procedur – obowiązujących nie tylko w kraju odbiorcy i nadawcy, ale też tych, przez które przebiega połączenie żelazne (Kazachstan, Rosja, Białoruś).

Przewożenie kontenerów z Chin można zorganizować drogą morską i lotniczą, ale to kolej w ostatnim czasie cieszy się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców. Transport kolejowy z Chin to dobry wybór, jeżeli:

  • chcesz zapłacić mniej niż za przewóz samolotem, ale dowieźć towar szybciej niż statkiem,
  • punktem docelowym transportu kontenerowego z Chin jest miasto zlokalizowane niedaleko terminala kolejowego,
  • w dostawie znajduje się kontener o nietypowych gabarytach i wadze, przekraczającej normy przewidziane dla tirów,
  • chcesz, aby dostawa odbyła się niezależnie od warunków atmosferycznych, które np. w transporcie morskim opóźniają tranzyt,
  • obawiasz się, że podczas przewozu drogowego mogłoby dojść do wypadku i uszkodzenia przewożonej zawartości,
  • doceniasz fakt, że transport kontenera koleją oznacza mniejszą ilość zanieczyszczeń CO2.
Przewożenie kontenerów z Chin
Przewóz kontenerowy z Chin, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym może w całości obywać się koleją. Zazwyczaj jednak stanowi on część transportu intermodalnego, czyli takiego, na który składa się kilka środków lokomocji. Tiry, samoloty, promy, statki, pociągi — łącząc kilka z nich, możemy skonstruować niezwykle sprawny łańcuch dostaw, odpowiadający charakterystyce ładunku i Twoim oczekiwaniom.

Transport kontenerów koleją - transport pociągiem

Mamy wiedzę i doświadczenie, jak organizować transport kontenerów koleją. Możesz zaufać naszym ekspertom, zlecając eksport oraz import towarów na trasie Polska — Chiny. Na tym obszarze specjalizujemy się w przewożeniu:

W ramach indywidualnie sporządzanych wycen możemy uwzględnić też opcję dostawy door-to-door. Zajmujemy się przygotowywaniem dokumentacji, w tym listu przewozowego niezbędnego do realizacji transportu kontenerów koleją. Wspieramy naszych Klientów doradztwem podatkowym, a także przejmujemy na siebie obowiązki związane z kontrolami celnymi. Zapraszamy do współpracy!

Transport kontenerów koleją

Przeczytaj jeszcze