Transport kolejowy z Chin do Łodzi

Znaczna odległość, która dzieli Chiny i Łódź, nie blokuje możliwości współpracy w zakresie handlu. Potężne Chiny są dobrze skomunikowane z największymi miastami europejskimi – prężnie działa tam transport lotniczy, morski i kolejowy. Ten ostatni zyskuje coraz większą popularność ze względu na uruchomiony niedawno Nowy Jedwabny Szlak. Powstał on dzięki inicjatywie Jednego Pasa/Jednej Drogi. Zamysł tej koncepcji polega na bezproblemowym transporcie z Chin do Europy na podstawie porozumienia wszystkich państw, przez które przebiega linia kolejowa. Od tego czasu towary z Azji Wschodniej mają prawo być przenoszone nie tylko drogą lotniczą czy morską, ale i właśnie kolejową.

Nowy Jedwabny Szlak – szansa dla Polski

Pomysł Jednej Drogi jest przedsięwzięciem wyjątkowo korzystnym dla naszego kraju, który w wielu przypadkach okazuje się końcowym przystankiem na trasie pociągu. W Polsce mamy trakcję normalnotorową, co znacznie podniosło naszą pozycję na arenie międzynarodowej. To do nas dotarły pierwsze połączenia kolejowe z Azji Wschodniej. Na terenie RP znajdują się także dwa najważniejsze punkty  transportu Nowego Jedwabnego Szlaku, czyli miejsca przeładunku. Pierwszy z nich to Małaszewicze, a drugi – Euroterminal w Sławkowie.

Pociąg z Chin do Łodzi

Stworzenie Nowego Jedwabnego Szlaku dla wszystkich państw było dużą inwestycją. Transport kolejowy ma jednak tak ogromny zasięg i sprawia, że projekt jest całkowicie opłacalny zarówno gospodarczo, jak i finansowo. Czym wyróżnia się ten rodzaj przewozu?

 • Transport kolejowy z Chin do Łodzi jest stosunkowo krótki – trwa od 7 do 14 dni.
 • Pociąg to optymalny sposób przewozu ładunków priorytetowych.
 • Finansowo jest to korzystniejsza opcja niż transport drogą lotniczą.
 • Daje możliwość transportu dużej liczby kontenerów w krótkim czasie na znacznej odległości.
 • Można przewozić ładunki o dużej wadze (niedopuszczalnej w transporcie drogowym), nawet do 22 ton towaru w kontenerze.
 • Przy tak dużych odległościach cena transportu liniami kolejowymi jest korzystniejsza niż w przypadku modelu drogowego.

Transport kolejowy jest także bezpieczniejszy niż morski czy lotniczy.

Oferta naszej firmy

Zajmujemy się transportem ładunków na linii Chiny – Łódź za pomocą linii kolejowych. Umożliwiamy przewóz towarów pełnokontenerowych oraz drobnicowych. Zachęcamy szczególnie to skorzystania z naszej usługi door-to-door. Proces ten polega na bezpośrednim odbiorze przesyłki z terminala kolejowego lub spod konkretnego adresu i dostarczenie jej pod konkretny adres w Polsce.

W ofercie mamy również wszelkie usługi uzupełniające, których wypełnienie jest konieczne w transporcie na linii Łódź–Azja Wschodnia. Gwarantujemy: odprawę celną, możliwość dodatkowego ubezpieczenia, a także zapewnienie i kontrolę nad przebiegiem procesu dowozu i odbioru towaru ze stacji kolejowej.

Wszystkie powierzone nam zlecenia traktujemy priorytetowo. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży i fachowa obsługa zleceniodawców pozwoliła na zgromadzenie dużego grona zadowolonych klientów. Na przestrzeni lat udało nam się stworzyć szeroką sieć połączeń, a także nawiązać współpracę wyłącznie z najlepszymi przewoźnikami. Potrzebujesz szybkiego i niedrogiego pociągu z Chin do ŁodziNasza firma to jedyna słuszna opcja!

dla wielu przedsiębiorców transport drogą kolejową wydawał się do niedawna rozwiązaniem tylko awaryjnym, dziś zyskuje na znaczeniu ze względu na wiele korzyści, jakie się z nim wiążą.

Ile wynosi czas przewozu towaru pociągiem z Chin do Polski? Zazwyczaj trwaj on kilkanaście dni (średnio 14-16), co oznacza, że jest dwukrotnie krótszy od transportu morskiego. Infrastruktura kolejowa zarówno w Azji Wschodniej, jak i na terenie Europy jest ciągle rozbudowywana, aby zapewnić jeszcze wygodniejsze warunki tranzytowe.

Pociąg z Chin jest więc korzystną alternatywą pod wieloma względami:

 • wybierając ją, zyskujesz na czasie i oszczędzasz pieniądze,
 • transport kolejowy jest znacznie bardziej przyjazny środowisku naturalnemu, dzięki niższej (nawet pięciokrotnie!) emisji CO2,
 • zyskujesz znacznie bezpieczniejszą i pewniejszą drogę przewozu towarów od np. morskiej, gdzie jest znacznie większe ryzyko wystąpienia choćby pożarów, uszkodzeń kontenerów czy zatonięcia,
 • import zamówionego przez Ciebie towaru z Chin nie jest uzależniony od panujących na trasie warunków atmosferycznych.

Minusem tego rozwiązania jest to, że sieć połączeń kolejowych przebiega m.in. przez Rosję i Białoruś, gdzie pewne trudności nastręcza także różnica w szerokości towarów, jaka występuje w pierwszym z powyższych krajów. Dlatego pociąg docierający do Brześcia ma zmieniany rozstaw kół lub przewożony przez niego towar przenoszony jest przy pomocy dźwigów na skład dopasowany do torów polskich.

Ceny za kontener obliczane są na podstawie objętości i wagi ładunków.

Jakie dokumenty musisz uzyskać od dostawcy z Chin?

Aby pociąg z Chin do Łodzi transportujący Twój ładunek przeszedł cały proces szybko i bezproblemowo, musisz mieć niezbędne dokumenty. Są to:

 • list przewozowy odpowiedni dla transportu kolejowego – absolutnie niezbędny do odprawy celnej,
 • faktura handlowa, inaczej commercial invoice – wystawiana przez sprzedawcę na wysyłane towary; powinna zawierać kraj pochodzenia i warunki dostawy,
 • packing list, czyli lista załadunkowa – ilość i rodzaj towarów w danej przesyłce,
 • świadectwo pochodzenia – skąd pochodzi sprowadzony towar, potrzebne przy odprawie celnej,
 • deklaracja zgodności CE – niezbędna dla niektórych towarów kwestia bezpieczeństwa użytkownika i środowiska; produkt musi przejść odpowiednie testy i zostać oznakowany.

Transport z Chin - cena

Ostateczna cena za przewóz ładunków transportem kolejowym jest zależna od odległości, jaką towar pokonuje. Niekiedy bierze się również pod uwagę jego wagę oraz objętość. Zapewniamy korzystne stawki za transport pociągiem zarówno z Chin do Łodzi, jak i z Łodzi do Chin.

Przeczytaj jeszcze