Połączenie kolejowe Polska - Chiny

Transport z Chin koleją

Przesyłanie towarów z Europy do Azji może odbywać się kilkoma kanałami. Przedsiębiorcy coraz częściej szukają alternatyw dla kosztownego transportu lotniczego czy morskiego. W związku z powyższym coraz chętniej wybierają połączenia kolejowePolska — Chiny to obecnie trasa, którą pokonują składy poruszające się szerokim torem LHS. Docierają one bezpośrednio do stacji przeładunkowych na terenie naszego kraju, skąd między innymi ciężarówkami są dostarczane bezpośrednio do odbiorców.

Specjaliści widzą w tym kanale ogromny potencjał dla rozwoju międzynarodowego transportu. My również, dlatego zachęcamy naszych Klientów, aby korzystali z połączenia kolejowego Polska — Chiny za naszym pośrednictwem. To szereg korzyści, do których należy zaliczyć przede wszystkim krótki czas transportu oraz bezpieczeństwo przewożonych ładunków. Dla przedsiębiorców ważne jest również to, że eksportowane i importowane mogą być zarówno towary drobnicowe, jak i pełno-kontenerowe.

Nowy Szlak Jedwabny — coraz częściej nazywane jest tak połączenie kolejowe Polska — Chiny. To jedna z inicjatyw, które cieszą się obecnie ogromnym zainteresowaniem państw europejskich i azjatyckich. Nie tylko pomysłodawca (Xi Jinping) upatruje w niej możliwości ekspansji. Również dla rodzimych przedsiębiorców jest to szansa na zacieśnienie współpracy gospodarczej i umacnianie pozycji na rynku międzynarodowym.

Zobacz, co możemy Ci zaoferować. Transport z Chin pociągiem to nasza specjalność, dlatego możesz liczyć na profesjonalne wsparcie na każdym etapie organizacji tranzytu. Zatroszczymy się też o odpowiednie opracowanie dokumentacji, w tym listu przewozowego, zawierającego najważniejsze informacje o nadawcy, odbiorcy i samej przesyłce. Dbamy o każdy detal usługi, dlatego jesteśmy partnerem, któremu możesz zaufać!

Transport z Chin pociągiem

Projekt polskich kolei oraz jej zagranicznych partnerów logistycznych, nie tylko z Chin, ale też z Kazachstanu czy Białorusi (którędy przebiegają trakcje kolejowe łączące Azję z Europą) to szansa dla rodzimych przedsiębiorstw. Nasza obecna ekspansja pozwala nam sprawniej niż kiedykolwiek realizować transport z Chin pociągiem, zarówno do docelowych stacji w Polsce, jak też do pozostałych krajów europejskich. Rozwój tzw. Nowego Szlaku Jedwabnego to szansa dla całej Europy, a ze względu na położenie geograficzne, szczególnie duże nadzieje pokłada w nim nasz kraj.

Image

Obecnie dostępnych jest kilka kursów, jednak dużo mówi się na temat rozwoju bezpośrednich połączeń między Azją a Polską. Dzisiaj ruch kolejowy odbywa się szczególnie na odcinkach głównych, np. Syczuan — Łódź, Suzhou Zachód — Warszawa czy Xi’an — Sławków. Każdy z nich liczy niecałe 10 tysięcy kilometrów, a jego pokonanie zajmuje od 10 do 16 dni.

Transport pociągiem z Chin, który organizujemy dla naszych klientów z Polski oraz innych krajów europejskich, staje się coraz popularniejszą formą tranzytową. W dalszej części skupimy się na tym, dlaczego tak jest i jakie są zalety korzystania z tego środka transportu.

Dlaczego warto organizować transport z Chin pociągiem?

Brak przestojów i konieczności organizowania przeładunków na granicy sprawia, że połączenia kolejowe Polska — Chiny stają się coraz szybsze. Oprócz stosunkowo niedługiego czasu trwania tranzytu ta forma ma również szereg innych zalet:

 • transport z Chin pociągiem jest tańszy niż ten zorganizowany drogą lotniczą — w ciągu ostatnich 5 lat koszt drastycznie spadł w porównaniu do stawek wyjściowych. Przewiduje się utrzymanie tego trendu, a nawet wyrównanie kosztów tranzytu kolejowego z morskim,
 • odbywa się na popularnych trasach, w rejonach uprzemysłowionych, gdzie zlokalizowane są duże centra dystrybucyjne, np. z Hefei czy Chengdu,
 • pozwala na sprawną realizację tranzytu, bez konieczności przeładunków czy przestojów opóźniających dostawę,
 • jest bezpieczny — ryzyko wykolejenia się pociągu jest minimalne, towary są odpowiednio zabezpieczone i stabilne, właściwie chronione przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Towary zabezpiecza polisa ubezpieczeniowa, którą zapewniamy jako spedytor,
 • cennik usług jest stabilny — przed zleceniem nam transportu poznasz koszt tej usługi. W razie jakichkolwiek zmian będziesz wiedział o tym, ponieważ nie stosujemy żadnych opłat ukrytych
 • połączenie kolejowe Polska — Chiny rozwija się dynamicznie, wzrasta liczba kursów oraz ich częstotliwość, dzięki czemu planowanie dostaw jest bardziej precyzyjne.

Niskie ceny, krótki czas realizacji usługi oraz bezpieczeństwo to cechy, które sprawiają, że transport z Chin pociągiem jest obecnie jedną z chętniej wybieranych form do przewozu drobnicy i kontenerów.

Nasze usługi transportu międzynarodowego

grafika przedstawiająca kontener na platformie kolejowej

Wiesz już, jakie są zalety transportu pociągiem z Chin. Czas, abyś poznał naszą ofertę i dowiedział się, co możemy zrobić dla Twojej firmy.

Tranzytem między Europą a Dalekim Wschodem zajmujemy się od lat. Nie tylko doskonale znamy tamtejszy rynek i procedury, ale wiemy też, czego można spodziewać się w trakcie realizacji połączenia kolejowego Polska — Chiny. To trasa, która przebiega również przez Kazachstan, Rosję czy Białoruś i niekiedy może budzić obawy co do tamtejszej polityki transportowej.

Współpracując z nami, możesz nie musisz martwiśc się o powodzenie całej operacji, ponieważ:

 • zasięg naszej działalności jest imponujący — docieramy niemal do każdego miejsca, korzystając przy tym nie tylko z połączeń kolejowych, ale też transportu drogowego. Tym samym możemy świadczyć usługi door-to-door,
 • jesteśmy doświadczonym spedytorem, który z sukcesem pomógł wielku firmom zrealizować import lub eksport towarów do i z Chin na ogromną skalę,
 • oferujemy konkurencyjne stawki,
 • mamy wysoce rozwinięte procedury tranzytowe, dlatego nie ograniczamy się wyłącznie do połączenia kolejowego Polska — Chiny — importujemy/eksportujemy też z innych krajów azjatyckich,
 • kompleksowo zajmujemy się realizacją każdego zlecenia, w tym przygotowaniem dokumentacji i listu przewozowego, obsługą celną, doradztwem podatkowym.

Chcesz wiedzieć, ile będzie kosztował transport z Chin koleją? Już teraz możesz użyć kalkulatora wyceny i wprowadzić do niego najważniejsze dane. Na ich podstawie wstępnie wycenimy usługę, następnie skontaktujemy się, by omówić szczegóły.

Pamiętaj, że warunki współpracy zawsze negocjujemy indywidualnie. W ten sposób chcemy wyjść naprzeciw Twoim oczekiwaniom, dopasowując ofertę dla konkretnych potrzeb.

Zapraszamy do współpracy przedsiębiorców z całej Polski. Obsługujemy Nowy Szlak Jedwabny, aby dać Ci szansę na rozwój biznesu oraz realizację planów ekspansyjnych. W obszarze naszej działalności leży zarówno import, jak i eksport towarów do krajów azjatyckich. Bez przeszkód organizujemy też łańcuch dostaw składający się z dużych kontenerów. Masz do przewiezienia delikatne towary ze szkła lub porcelany? A może produkty, które muszą być przechowywane w konkretnych temperaturach? Zadbamy o to, aby podczas transportu z Chin pociągiem były one odpowiednio zabezpieczone i nie straciły na wartości, kiedy dotrą do odbiorcy.

Przeczytaj jeszcze