Kolej z Chin do Polski

Oferujemy transport kolejowy z Chin do Polski przedsiębiorcom zainteresowanym importem z tego kraju. Do wyboru są różne drogi sprowadzania produktów z Azji Wschodniej. Lotnicza jest jednak niezwykle kosztowna, a morska – czasochłonna. Dlatego proponowana przez nas alternatywa w postaci pociągu jest ekonomiczna zarówno pod względem wydatków, jak i terminów, w jakich udaje się zrealizować przewozy na Nowym Jedwabnym Szlaku - pod taką nazwą funkcjonuje bowiem sieć dróg transportowych łączących Chiny i Europę Zachodnią, a długość trasy kolejowej wynosi ok. 11000 km. Przez Polskę biegnie jej jedna z odnóg. Stworzenie takiej możliwości pozwoliło otworzyć nowe rynki zbytu, które do tej pory były zupełnie niedostępne dla przedsiębiorców ze Starego Kontynentu. Dziś ten handlowy odcinek przemierza w obie strony każdego dnia kilka tysięcy pociągów, a wiele polskich firm zyskało nowych partnerów biznesowych.

Nasza firma PMLOG zapewnia przewozy kolejowe prawie z każdego miejsca w Chinach przy równoczesnym wypełnieniu wszystkich niezbędnych lokalnych procedur. Do realizacji zlecanych usług transportowych wykorzystujemy kontenery w systemie door-to-door. Oznacza to, że gwarantujemy klientom opiekę nad towarem już w momencie odbioru od zleceniodawców aż po jego dostarczenie do miejsca przeznaczenia. Po drodze zapewniamy m.in. obsługę celną i terminalową na wielu chińskich terminalach, przeładunek, ewentualne magazynowanie towarów oraz dystrybucję pod wskazany adres.

Dynamicznie rozwijający się transport kolejowy pozwala w kontenerach sprowadzać najróżniejsze produkty. Pociągiem z Chin najczęściej przewożone są m.in. tekstylia, elektronika, sprzęt AGD, części samochodowe, zabawki. Poza pewnymi wyjątkami, tą drogą można przetransportować bardzo wiele innych towarów.

Z Chin do Polski

Choć dla wielu przedsiębiorców transport drogą kolejową wydawał się do niedawna rozwiązaniem tylko awaryjnym, dziś zyskuje na znaczeniu ze względu na wiele korzyści, jakie się z nim wiążą.

Ile wynosi czas przewozu towaru pociągiem z Chin do Polski? Zazwyczaj trwaj on kilkanaście dni (średnio 14-16), co oznacza, że jest dwukrotnie krótszy od transportu morskiego. Infrastruktura kolejowa zarówno w Azji Wschodniej, jak i na terenie Europy jest ciągle rozbudowywana, aby zapewnić jeszcze wygodniejsze warunki tranzytowe.

Pociąg z Chin jest więc korzystną alternatywą pod wieloma względami:

  • wybierając ją, zyskujesz na czasie i oszczędzasz pieniądze,
  • transport kolejowy jest znacznie bardziej przyjazny środowisku naturalnemu, dzięki niższej (nawet pięciokrotnie!) emisji CO2,
  • zyskujesz znacznie bezpieczniejszą i pewniejszą drogę przewozu towarów od np. morskiej, gdzie jest znacznie większe ryzyko wystąpienia choćby pożarów, uszkodzeń kontenerów czy zatonięcia,
  • import zamówionego przez Ciebie towaru z Chin nie jest uzależniony od panujących na trasie warunków atmosferycznych.

Minusem tego rozwiązania jest to, że sieć połączeń kolejowych przebiega m.in. przez Rosję i Białoruś, gdzie pewne trudności nastręcza także różnica w szerokości towarów, jaka występuje w pierwszym z powyższych krajów. Dlatego pociąg docierający do Brześcia ma zmieniany rozstaw kół lub przewożony przez niego towar przenoszony jest przy pomocy dźwigów na skład dopasowany do torów polskich.

Ceny za kontener obliczane są na podstawie objętości i wagi ładunków.

W ostatecznym rozrachunku jednak przewóz towarów drobnicowych (LCL) oraz pełnokontenerowych (FCL) pociągiem z Chin do Polski jest rozwiązaniem korzystnym dla wielu przedsiębiorców. Zapewniamy kompleksową obsługę w tym zakresie na najwyższym poziomie. Współpracujemy z ponad 10 terminalami intermodalnymi, zlokalizowanymi m.in. w Chengdu, Wuhan, Hefei. W Europie są to z kolei np. m.in. Łódź, Małaszewicze i Poznań.

Jeśli zależy Ci na solidnym partnerze w biznesie, możesz liczyć na MPLOG! Gwarantujemy klarowne zasady, indywidualne dopasowywanie rozwiązań do potrzeb klientów oraz szybkość działania!

Przeczytaj jeszcze